Cienie pod oczami bardzo często są spowodowane zmęczeniem, stresem, brakiem snu, złą dietą i ogólnym wyczerpaniem organizmu. Jeżeli nie cierpimy na żadne choroby, bądź nie podejrzewamy ich występowania w naszym organizmie możemy, a tryb życia jaki ostatnio prowadziliśmy pozostawia wiele do życzenia, możemy zastosować domowe sposoby na sińce pod oczami.
Na początek do naszego codziennego życia wprowadźmy więcej snu, relaksu i sprawmy, by nasz organizm miał szanse się zregenerować. Zadbajmy o prawidłową dietę, unikajmy używek i alkoholu.
Stosując poniższe domowe sposoby na worki pod oczami możemy też przyspieszyć walkę z redukcją cieni pod oczami.
Zioła świetlika
Ziele świetlika jest to produkt dostępny w każdej aptece, występujący w formie saszetek. Ma on szerokie zastosowanie mające pozytywny wpływ na oczy, zapalenie spojówek, jak również zespół suchego oka. Ma też działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. W przypadku cieniów pod oczami doskonale odżywia skórę, rozświetla ją, likwiduje obrzęki.
Sam sposób jest bardzo prosty, po zaparzeniu saszetki ostudzony woreczek lekko wyciskamy i przykładamy pod oczy. Herbatkę zaś, możemy wypić (może być stosowany doustnie – głównie pozytywny wpływ dla oczu) bądź użyć jako naturalny tonik do naszej skóry. Możemy też użyć płatków kosmetycznych nasączonych w herbatce ze świetlika. Woreczek lub płatki kosmetyczne przykładamy na 10-15 minut.
Maseczki żelowe
Maseczki takie możemy kupić w drogerii lub w niektórych aptekach. Są to maski wielokrotnego użytku. Przechowujemy je w lodówce, aby się ochłodziły, a następnie zakładamy na kilka do kilkunastu minut w miejscu występowania cieni pod oczami. Swoim rozmiarem i ułożeniem są odpowiednio dopasowane do oczu bądź oczu i okolic twarzy. Pamiętajmy, aby postępować zgodnie z instrukcją i nie wkładać maseczki do zamrażarki, gdyż może ulec ona zniszczeniu.
Łyżeczki stołowe
Bardzo prosty domowy sposób na cienie pod oczami polega na użyciu łyżki stołowej. Jeżeli nie dysponujemy maseczką żelową możemy użyć zwykłych łyżek stołowych, które wkładamy do lodówki i zimne przykładamy w miejsce opuchniętych oczu.
Herbaty
Możemy użyć innych herbat, np. zwykłej czarnej lub zielonej herbaty i tak jak w przypadku zioła świetlika przykładamy ją na zmęczone oczy i powieki. Herbata doskonale odżywi naszą skórę i zmniejszy worki pod oczami.
Ogórek
Każdy, kto używa toników spotkał się zapewne z tonikiem ogórkowym lub innymi „ogórkowymi” kosmetykami. Dlaczego zatem nie możemy użyć naturalnego ogórka jako naszego panaceum na zmęczone i opuchnięte oczy? Kroimy plasterki ogórka, przykładamy w okolice oczu i trzymamy kilkanaście minut. Plasterkami lub wewnętrzną stroną skórki z ogórka możemy również przecierać całą twarz. Od razu poczujemy różnicę i niesamowite orzeźwienie skóry.
Maseczka z pietruszki i śmietany
Do wykonania domowej maseczki pod oczy potrzebujemy kilka łyżek śmietany i natkę pietruszki. Pietruszkę myjemy i kroimy w drobną kostkę, następnie dodajemy ją do śmietany i dokładnie mieszamy. Po odczekaniu kilku minut maseczkę przykładamy pod oczy i trzymamy około kwadrans. Następnie zmywamy.